Columns

Afvallen lukt alleen in de 2e week van maart

5 januari 2015, Supportbeurs

Al jaren heb ik met de jaarwisseling het goede voornemen om af te vallen. Ook in 2014 is dat niet gelukt. Het is al jaren hetzelfde:

Eerste week januari: Zonde om weg te gooien, al die lekkere restjes van de feestdagen.

Januari: Nieuwjaarsrecepties! Zeg maar eens ‘nee’ tegen die leuke hostess die een schaal met heerlijke hapjes onder je neus duwt. Waarom zitten daar nooit radijsjes bij?

Week 4: En NU ga ik lijnen! Een dag later trakteert een vriend ons op een rijsttafel voor 4 personen, van de afhaalchinees. Alle drie zijn we kleine eters, er blijft veel over. Eega en ik smullen er nog 2 dagen van.

Begin februari: Nu dan: Weight Watchers! Verantwoord eten, en de hele dag punten bijhouden. Een prima dieet maar je wordt gek van alles noteren.

Medio februari: Albert Gein, Kruidpleister en Trekvat maken hun klanten nu al warm voor Pasen. Paaseitjes voor een appel en een ei. Nou vooruit dan, eentje. Later nog eentje.

Eind februari: Jarig! Da’s 3 dagen zondigen: Op de dag zelf, en in het weekend als de kinderen komen.

Begin maart: Ik zit in een dip, en dan volgt de saus vanzelf. Als troost.

2e week maart: Het lijnen lukt de hele week… twee kilo kwijt!

Eind maart: Verjaardag bij vrienden. ‘Nee, ik ben aan het lijnen’, zeg ik flink. ‘Maar ik heb je lievelingsgebak gekocht’ zegt de jarige. Ik smelt, maar mijn gewicht niet.

April: Pasen! ‘Met de feestdagen moet je niet lijnen hoor’ zegt eega.

Eind april: Tochtje door de lente. Het is warm. Op een terrasje een wit biertje, en Nachos met kaassaus. Oeps.

Mei: Rampmaand. Twee verjaardagen. Moederdag. Pinksteren.

Juni: Dagje naar de kinderen. Lekker etentje in een Cubaans restaurant.

Juli:  Weekje van der Valk met uitgebreid ontbijtbuffet. Croissants, bacon & eggs, dat wil wel.

Augustus: De salades smaken prima, maar de ijsjes en de longdrinks ook. Toch kom ik die maand niet aan.

September: De grootgrutters beginnen nu al de Sint en de feestmaand te promoten: ‘Proef alvast onze….’ Wanneer gaat de westerse wereld consu-minderen?

Oktober: Hard gewerkt en problemen met mijn ziekte en handicap. ‘Je moet er nodig een weekje tussenuit’ zeggen dokter en eega. Lijnen lukt niet.

November: Eega heeft zin in de winter en draait proef met haar overheerlijke stamppotten en beter gevulde soepen.

December: Bij ons is het geen ‘vreten op aarde’ maar zelfs als je het matig houdt… lijnen lukt niet met de feestdagen.

Ooit wordt het weer de 2e week van maart. En dan val ik vast weer 2 kilo af…. van de 5 die ik ben aangekomen 😉

Bekijk & lees alle columns door Kees de Jager

Ook interessant