Geld verdienen aan Europees Jaar van het Brein
Weet u dat 2014 het Europees Jaar van het Brein is?
Nee?
Heeft u dan gemist onze ambassadeurs van het brein professor Dick Swaab en en professor Eric Scherder?
Toch zou u opgevallen moeten zijn dat deze heren hun brood verdienen dank zij u.
Dankzij mij zult u zich afvragen?
Ja dankzij u tenminste als u, net als ik, gezegend bent met een lekker fris hersenletseltje.
Deze 2 heren, als hier voor vernoemd, trekken volle zalen met hun quasie wetenschappelijke lezingen over onze hersens.
Weten een miljoenen publiek te bereiken via Mathijs van Nieuwkerk in De Wereld Draait Door.
Mathijs laat zich gewillig als een jonge bruid verleiden door Scherders clowneske optredens en het binnensmonds gemompel van een professor, Swaab, die eigenlijk niet gestoord wil worden tijdens het belangrijke werk dat hij doet.
Maar goed voor een belangrijk programma als De Wereld Draait Door wil hij dan wel een uitzondering maken.
Ze geven dan wat voorbeelden over hoe onze hersens werken met nogal “opzienbare” proefjes.
“Gaat u even allemaal staan“, roept Scherder dan met een lach.
Of “laat even horen in de zaal dat u mij kunt volgen“.
Hahahaha.
Iedereen lachen, blij en tevreden.
Van Nieuwkerk heeft weer een itempje in zijn programma waar hij, ja ja ook weer dankzij u, zijn brood dik mee verdient.
De 2 heren professoren weer een leuk zakcentje hebben plus nog meer bekendheid en gratis reclame voor de boeken die ze schrijven.
En u?
U mijn beste mevrouw of heer, u met uw hersenletsel?
Uw probleem met uw spasmen, pareses, afasie, apraxie, neglect, incontinentie, karakterverandering, seksuele problemen, eet-problemen, hypertonie hart en ga zo maar door.
U?
Nou, ik heb de heren nog niet een keer kunnen betrappen op het zelfs maar het benoemen van een van deze problemen door hersenletsel, laat staan dat ik ze heb gehoord over enige oplossing.
Nog niet het kleinste ideetje of zelfs een aanzet daartoe.
Ik zou zeggen koop nog een boek van Swaab of Scherder of ga naar een lezing van deze clowns.
U heeft beslist een leuke avond maar besef wel, ook niet meer dan dat…