Columns

‘Niet door de beugel kunnen oftewel: niet kunnen door de beugel’

24 september 2012, Supportbeurs

Toiletperikelen van een gehandicapte
Een beugel is een handig ding, zeker wanneer ik weer eens de toilet wil bezoeken.
Ik zou hem graag in een kleurtje en wat sierlijker zien maar ja dat ben ik dan ook weer…
Het ding is een hulpmiddel en hij moet stevig zijn. Er zijn verschillende soorten: aan de muur(maar dat is niet handig in het geval van een gipsen muur), op de grond en er schijnen ook tijdelijke te zijn.
Zowel met zuignappen aan de muur als staande of vastgemaakt aan de toiletpot.Ik ieder geval: voor mij zijn ze behoorlijk noodzakelijk.

Nou is er een probleem in invalidenland: de één wil tegen de toilet aan kunnen met de rolstoel. In dat geval is een beugel omhoog handig. De ander wil graag twee beugels naar beneden. Zo als overal verschillen zijn, geldt dat hier ook.
Maar: een staande beugel kan je makkelijk omhoog wegklappen, een weggeklapte is echter vaak moeilijk terug te halen.

Tot zo ver mijn redenering.
Conclusie: we moeten aktie gaan voeren. ‘Het kan niet door de beugel’ lijkt mij een goed begin.

Mijn voorstel: zorg voor een goede kreet zoals bij Loesje. We kunnen aan Loesje vragen of ze die in de verkoop doet of we laten zelf een grote hoeveelheid posters maken en gaan met zijn allen plakken.

NU NOG EEN GOEDE KREET
‘De beugel naar beneden dan ben ik tevreden’ en een leuke tekening. Dat is mijn voorstel.

Nu laat ik het aan jullie over…
Ik sta erg open voor ideeën!

Bekijk & lees alle columns door Pia Hendriks

 

Ook interessant